wesprzyj nas kontrast
czcionki: A A A
zaloguj
powrót

jak używać

Zmagasz się ze skutkami udaru mózgu? Ktoś z Twoich bliskich zachorował?

Portal wracam.pl pomoże Ci przejść przez ten trudny czas. Jesteśmy dla Ciebie, bo jest życie po udarze mózgu! 

Dlatego oddajemy w Twoje ręce portal wracam.pl, w którym znajdziesz bezpośrednią pomoc w postaci indywidualnego planu powrotu do zdrowia, wyszukiwarkę przydatnych placówek, aktualne wiadomości dotyczące leczenia oraz historie pacjentów. Poniżej opisujemy wszystkie zakładki, by ułatwić Ci korzystanie z serwisu wracam.pl 

 

Co znajdziesz na wracam.pl?

 

Logowanie / Założenie konta

Założenie konta umożliwia pełne korzystanie z wszystkich możliwości, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Z poziomiu konta będziesz miał stały dostęp do swojego indywidualnego planu powrotu do zdrowia, w ramach bloga będziesz mógł podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami, a także nawiązać z nimi kontakt. Założenie konta pozwoli nam być z Tobą w stałym kontakcie i informować Cię o nowych możliwościach leczenia i rehabilitacji w Twoim regionie. Założenie konta na wracam.pl jest bezpłatne!

Znajdź placówki

W naszej wyszukiwarce znajdziesz placówki medyczne (oddziały szpitalne i poradnie specjalistyczne) oraz instytucje publiczne z Twojej okolicy, które w ramach systemu ochrony zdrowia pomogą Ci w leczeniu, rehabilitacji i rekonwalescensji na wielu poziomiach.

Aktualności

To porcja aktualnych informacji z Polski i ze świata, dobre praktyki i najnowsze doniesienia naukowe związane z prewencją, leczeniem i rehabilitacją po udarze mózgu.

Twój plan powrotu do zdrowia

Na podstawie wypełnionej przez Ciebie ankiety, przygotujemy Twój indywidualny plan powrotu do zdrowia. Znajdziesz w nim dopasowane do Twoich potrzeb i miejsca zamieszkania placówki medyczne oraz instytucje publiczne (wraz z adresami i kontaktami), w których możesz szukać pomocy. Ponadto Twój plan powrotu do zdrowia, to także praktyczne porady związane z objawiami i skutkami udaru, z którymi się borykasz.

Praktyczne porady

Zakładka poświęcona praktycznym wskazówkom związanym z życiem po udarze mózgu. Znajdziesz tu między innymi odpowiedzi na pytania: Jak zapiąć guziki jedną ręką? Jak mówić wyraźniej? Jak pomóc sobie postawić pierwszy krok?

Udar Mózgu

Znajdziesz tu informacje o tym, czym jest udar mózgu i jakie są jego rodzaje, ale także jak się objawia i w jaki sposób można mu zapobiegać.

Po udarze mózgu

To zakładka, w której znajdziesz informacje na temat róznych objawów, ich specyfiki i możliwośći reagowania. Dzięki tej zakładce dowiesz się dlaczego Twój bliski zjada obiad z połowy talerza lub czyta zdanie od połowy i że zaburzenie to nazywamy pomijaniem stronnym. Artykuły tu zamieszczane pomogą Ci rozszyfrować trudny język medyczny stosowany w wypisach szpitalnych.

Profilaktyka udarowa

Udar mózgu to choroba, której 80% czynników ryzyka to takie, na które mamy wpływ. W tym miejscu chcemy informować Cię o tym jak możesz chronić się przed wystąpieniem udaru mózgu, zarówno pierwszego w życiu, jak i kolejnych.

Infolinia udarowa

Gdyby informacje, wskazówki i praktyczne porady zamieszczone w naszym portalu okazały się niewystarczające, zapraszamy do kontaktu w ramach infolinii udarowej prowadzonej codziennie przez Fundację Udaru Mózgu.

Jestem opiekunem

Opiekujesz się swoim bliskim, chorym po udarze mózgu? To miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu informacje pomocne w opiece nad chorym, pomysły na ułatwienie tej drogi oraz wsparcie.

 

Czytaj/Pisz bloga

Opisz swoje doświadczenia i sposoby, które okazały się pomocne w walce ze skutkami udary. Napisz o swoich trudnościach i chwilach tryumfu. Twój blog wracam.pl może pomóc Ci uwolnić się od złych emocji związanych z udarem mózgu, dla czytelników zaś będzie nieocenioną skarbnicą wiedzy i praktycznych doświadczeń.

Regiony

W Twojej okolicy działają programy profilaktyki zdrowotnej, o których być może nie wiesz. Tu będziemy informować Cię na bieżąco, z jakich programów możesz skorzystać, na czym polegają i jak je znaleźć.


WRACAM DO:

X
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, promocyjnych, statystycznych, informacyjnych i związanych z realizacją działalności statutowej Fundacji Udaru Mózgu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002.101.926). Mam świadomość, że administratorem danych jest Fundacja Udaru Mózgu, podanie danych jest dobrowolne, mam prawo kontroli przetwarzanych danych, prawo dostępu do przetwarzanych danych oraz ich poprawiania. Dowiedz się więcej.
Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję regulamin korzystania z newslettera.
Zapisz się na newsletter